organizasyon firması firmaları dernek derneği odası kurumu birlik birliği oda

Organizasyon Firmaları Derneği - OFİDER

Türkiyenin Tüm Organizasyon Firmaları Birarada

Tadını Çıkartmaya Bakın

 

EVLENİYORUZ DERGİSİ 2012/28

 

Tadını Çıkartmaya Bakın

Bir sıcak gülüş, küçük bir dokunuş beklide masum bir öpücükle başladı bu güzel hikâye. Zaman içinde çiftler birbirini daha iyi tanıdı, aylar birbirini kovaladı söz nişan derken birde baktınız ki o özel ve unutulmaz günün tarihi belli oldu. Tabi ki sizlere yabancı değil bu anlattıklarım. Evlilik gelişiminden bahsediyorum. Bu günler o kadar güzel günlerdir ki insan ömrü boyunca unutamaz bu günleri. İlk aşktır, ilk heyecandır. Tatlı bakışlar, göz göze gelmeler, el ele tutuşmalardır. Birbirini tanımaktır bu aylar. Hani ilkbaharla birlikte öten kuşların cıvıltıları, tam mevsiminde dalından kopartılmış bir domatesin kokusu gibidir bu günler. Yani kısaca anlayacağınız bu özel günler tadından yenmez aslında.

İşte bu tatlı güzel günleri boşu boşuna heba etmemek hatta zehir etmemek gerekir. Tadına vara vara yaşamak gerekir. Tatlılığı tatlıdır ama hani birazda zordur bu günler. Eee kolay değil uzun bir sözleşmeye imza atılacaktır. Aslında çift birbirini biraz tanımıştır ama aileler, kültürler birbiri ile uyum sağlamaya çalışır. Aman acaba nerede düğün yapsak, nasıl yapsak, gelinliği nasıl seçsek damat traşı nasıldır, ne hediye alınır nerelere gidilir. O kadar karmaşık bir sistemdir ki evlilik hazırlıkları kesinlikle desteğe ihtiyaç vardır. Geçmiş zamanlarda çiftler en büyük desteği aile büyüklerinden alırdı. Zaman ilerledikçe aile büyüklerinin yerini nedimeler ve arkadaşlar aldı. Şimdilerde ise bu işi Düğün danışmanları ve Organizasyon Firmaları yapıyor. Geçmiş zamana göre şimdiki çiftler daha şanslı internet diye Google diye bir dahi var. Bu Google o kadar zeki ve bilgili ki size ne istiyorsanız anında cevap veriyor. Bu çok güzel ama Google’ın küçük bir sorunu var. Sorduğunuz sorulara cevap verirken doğruluğunu test etmiyor onaylamıyor sadece bildiğini ve duyduğunu söylüyor. Bu da kulaktan duyma yanlış bilgilerle bazen çiftlerin kafasını karıştırıyor. Burada size düşen en önemli görev bu dâhiden aldığınız bilgileri doğru değerlendirmek, iyi araştırmak ve doğrusunu seçmek. Bu da sizin evlilik hazırlıkları için harcayacağınız enerji ile doğru orantılı olacaktır. Bu konu ile ilgili bilgileri ve izlemeniz gereken yolu başka bir sayıda daha detaylı vereceğim.

Evlenmeyi düşünen ve bu evlilik hazırlıklarına başlayan çiftler. Her ne şekilde olursa olsun yapacağınız düğün hazırlıklarında tadını çıkartmaya bakın sakın ola ki yaşanacak küçük aksaklıkları büyütüp üzülüp dert etmeye kalkmayın. Özellikle bu aksaklıklardan dolayı partnerinizi kırmayın. Stresli ve zorlu bir dönemden geçerken küçücük bir sorun bile bazen inanılmaz sonuçlar doğurabilir bu yüzden siz bu güzel zamanın tadını çıkartırken kendinizi profesyonel ellere teslim edin. Bu teslim olduğunuz profesyoneller ile sürekli iletişimde olup aklınıza takılan her konuyu sorun. Unutmayın ki bu profesyoneller büyük olasılıkla yüzlerce çifti evlendirmiş ve ortak sorunların çözümünü biliyorlardır. Bazen çiftlerden biri biraz şımarıklık yapıp “ama ben onu istiyorum o olmazsa mutlu olamam, kesinlikle o olmalı ” gibi olmayacak şeyler isteyebiliyor ve bunu kendilerine dert edip hem partnerlerini hem de çevresindeki kişileri üzebiliyorlar.  Bazen hiçbir şeyin eksik olmadığı bir düğün mütevazı bir düğünden daha başarısız geçebilir. Bu yüzden bazı şeyleri bilenlere bırakmak ve bu günlerin tadını çıkartmak gerekir. Sizler bu güzel hikâyeyi anlatabileceğiniz, paylaşabileceğiniz dost ve arkadaşlarınızla tadını çıkartmaya bakın. Asla unutmayın evlilik hazırlıklarında yaşanabilecek herhangi bir sorun veya aksilik sizin mutluluğunuza engel olmamalı. Bu güzel günleri hep tatlı anılarla hatırlamalısınız.  Tadını çıkartın…

Mutluluklar Dilerim

 

Gültekin Tepe

gultekintepe@ofider.comÜyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret47858
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.39995.4216
Euro6.15626.1809
ÜYE KAYDI

 

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ LOGONUZU YAYINLAMAK VE BASIN BÜLTENİNE EKLEMEK İÇİN BEKLİYORUZ